Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kościerscy policjanci częściej mogą włączyć się w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Zgłoszone przez mieszkańców Starej Kiszewy (ul. Kościerska), Nowej Karczmy (ul. Starogardzka) i Będomina notorycznie łamanie przepisów polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, poskutkowało częstymi kontrolami funkcjonariuszy ruchu drogowego i zastosowaniu przez nich kar wobec piratów drogowych. Mundurowi nałożyli wówczas ponad 30 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących.

- Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z policją za pomocą aplikacji internetowej - apelują kościerscy stróże prawa. - Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub www.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy - dodają policjanci.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów w danym rejonie, miejsce to zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii