Oszustów, którzy wprowadzili do obiegu fałszywy banknot złapał osobiście zastępca komendanta powiatowego, który będąc po służbie ruszył w pościg za sprawcami.

We wtorek (1 sierpnia) zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w czasie wolnym od pracy, przy sklepie na ul. Staszica w Kościerzynie, zauważył zdenerwowanego właściciela sklepu, który zapytał, czy policjant widział kobietę i mężczyznę wybiegających z budynku, gdyż przed chwilą zapłacili za zakupiony towar fałszywym banknotem o nominale 50 zł. Policjant natychmiast zareagował, wspólnie z właścicielem sklepu zaczął szukać mężczyzny i kobiety. Po kilku minutach zauważyli, jak para wychodzi z innego sklepu i na widok mężczyzn zaczyna uciekać. Funkcjonariusz po pościgu zatrzymał mężczyznę i kobietę oraz wezwał patrol mundurowych. Patrol natychmiast przybył na miejsce. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy powiatu kościerskiego: 23-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Banknot został zabezpieczony. Wstępna analiza wykazała, że jest podrobiony.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu. Wobec mężczyzny i kobiety prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt. O ich losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(r)

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

06 lutego 2020
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził…

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii