Do trzech wypadków z udziałem rowerzystów na terenie powiatu kościerskiego doszło w środę, 6 września.

O godz. 8.00 dyżurny kościerskiej policji odebrał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego, że w Kościerzynie na ulicy Zgromadzenia ks. Zmartwychwstańców doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 17-latek jadący rowerem po drodze dla rowerów i pieszych, najechał na stojącą pieszą, która oczekiwała na możliwość przejścia przez jezdnię. 69-letnia kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala.
O godz. 16.00 oficer dyżurny otrzymał drugie zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsin, na ul. Długiej. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z pobliskiego posterunku i technik kryminalistyczny. Mundurowi ustalili, że 41-letni kierujący vw podczas cofania z drogi gruntowej na ulicę, najechał na jadącego chodnikiem 11-letniego rowerzystę, który z obrażeniami trafił do chojnickiego szpitala.
O godz. 18.00 po raz kolejny dyżurny kościerskiej jednostki odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w Kościerzynie, tym razem na ul. Wojska Polskiego. Policjanci wstępnie ustalili, że 70-letni kierujący daewoo nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na prawidłowo jadącego przez przejście 55-letniego rowerzystę, który z obrażeniami trafił do kościerskiego szpitala.
Wszyscy uczestnicy tych wypadków byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o rozwagę.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii