Wczoraj (10 października) policjanci z kościerskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży na tzw. „hydraulika”. Do tego przestępstwa tym razem doszło na terenie Kościerzyny.

Kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku około 40 lat. Zadzwonili oni do jednego z mieszkań przedstawiając się jako hydraulicy. Poinformowali właścicieli mieszkania, że w ich bloku są zapchane rury kanalizacyjne i będą je udrażniać. Jeden z nich nakazał właścicielom wejść do łazienki i spuszczać wodę w prysznicu i toalecie sypiąc w tym czasie do rur proszek. W czasie kiedy małżeństwo wykonywało polecenia „hydraulików”, jeden pilnował domowników, a drugi pod pozorem, że idzie sprawdzić drożność rur piętro niżej plądrował mieszkanie. Po wyjściu oszustów seniorka  zorientowała się, że padli ofiarą złodziei. Poszkodowana mieszkanka Kościerzyny straciła biżuterię wartości kilkuset złotych.

Policjanci apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii