Dzięki szybkim działaniom dzielnicowych z kościerskiej komendy udało się uratować 32-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Tego samego dnia, ci sami dzielnicowi, dzięki uczciwości innych, uszczęśliwili mieszkankę powiatu.

Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania. Wczoraj (niedziela, 14 stycznia) o godz. 16.40 dyżurny policji został poinformowany przez mężczyznę, że chce rzucić się pod pociąg. Po otrzymaniu tego zgłoszenia policjanci natychmiast zaczęli ustalać, kto i z jakiego miejsca dzwoni. Dyżurny wysłał na miejsce patrol dzielnicowych, którzy ustalili, że mężczyzna obecnie przebywa w mieszkaniu w Kościerzynie i planuje samobójstwo.

Funkcjonariusze zaopiekowali się nim do czasu przybycia karetki pogotowia. Policjanci przekazali 32-latka ratownikom medycznym. Mieszkaniec Kościerzyny obecnie przebywa pod opieką lekarzy.

Ci sami dzielnicowi, również wczoraj, odnaleźli właścicielkę zagubionego portfela. Portfel, z zawartością 1300 zł ale bez żadnych dokumentów i danych adresowych został odnaleziony przez uczciwych pracowników jednego z kościerskich sklepów i przekazany policjantom na początku stycznia. Gdy policjanci dotarli do właścicielki zguby, 56-letniej mieszkanki powiatu kościerskiego, ta nie kryła zaskoczenia i wzruszenia. Tym bardziej, że okazało się, iż kwota z portfela była całą jej wypłatą.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii