26 strażaków brało udział w nocnej akcji gaśniczej w budynku wielorodzinnym przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 2. Paliło się pomieszczenie siłowni w piwnicy budynku.

O pożarze strażacy zostali powiadomieni w nocy z niedzieli na poniedziałek 30 kwietnia, około godziny 1.30. - Gdy strażacy przyjechali na miejsce, zastali widok ciemnego, gryzącego dymu wydobywającego się z klatki schodowej oraz z okien mieszkań górnej kondygnacji budynku - powiedział komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, bryg. Tomasz Klinkosz. - Dym był potworny, gryzł w oczy, gardło, uniemożliwiał oddychanie - opowiada komendant. Okazało się, że pali się pomieszczenie piwniczne, w której urządzona była siłownia. A w siłowni zapaleniu uległa opona, generując ogromną ilość ciężkiego, czarnego dymu, który błyskawicznie rozprzestrzenił się po klatce schodowej i mieszkaniach.

Konieczna była natychmiastowa ewakuacja mieszkańców. Strażacy dwie osoby ewakuowali po drabinie z pierwszego piętra, i kolejne dwie, starsze osoby z problemami ruchowymi, ratownicy wyciągnęli z łóżek i za pomocą krzesełek wydostali na zewnątrz. U czterech osób pojawiły się problemy z oddychaniem, trzeba było je przewieźć na oddział ratunkowy kościerskiego szpitala.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do wentylowania pomieszczeń za pomocą specjalistycznego sprzętu. Po sprawdzeniu stężenia tlenku węgla lokatorzy mogli powrócić do swoich mieszkań.

W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 8 zawodowych strażaków oraz 18 ochotników (3 zastępy z kościerskiej PSP, dwa zastępy OSP SKORZEWO, jeden OSP Wielki Klincz)

(a)

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

06 lutego 2020
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził…

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

Zaginął mieszkaniec Kościerzyny

03 stycznia 2020
Default Image
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 30-letniego Adriana…

Kradł kable z posesji

31 grudnia 2019
Nie uniknie odpowiedzialności 34-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyźnie…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii