To był gorący weekend, nie tylko ze względu na pogodę, ale także z uwagi na ilość niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu kościerskiego. W wyniku czterech wypadków 8 osób znalazło się w szpitalu.

Kościerzyna. Sobota, 9 czerwca, godz. 8 rano. Na ul. Przemysłowej, 50-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc motocyklem kawasaki w wyniku najechania na oleistą substancję na asfalcie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Z obrażeniami do szpitala.

Wąglikowice, sobota, 9 czerwca, trasa w kierunku Rybaków (gmina Kościerzyna). 35-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc volkswagenem passatem nie zachował należytych środków ostrożności od poprzedzającego go motocyklisty i uderzył w motocykl. 62-letni motocyklista, mieszkaniec powiatu kościerskiego obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Kościerzyna - Łubiana, niedziela, 10 czerwca, godz. 10.30. 73-letni kierowca podczas wymijania stojącego częściowo na poboczu a częściowo na jezdni deaewoo tico uderzył prowadzoną przez siebie toyotą w tył tico. W wyniku uderzenia tico wpadło do rowu i uderzyło w drzewo. W środku uderzonego pojazdu byli mieszkańcy Gdańska, 57-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta, obydwoje mieszkańcy Gdańska. Z obrażeniami zostali przewiezieni do kościerskiego szpitala.

Trasa Korne - Bytów, niedziela, godz. 17. Na łuku drogi  citroen c4 picassa kierowany prze 43-latka, będąc na swojej części pasa drogi zderzył się bocznie z jadącym z naprzeciwka bmw. W wyniku wypadku ucierpiała cała rodzina jadąca citroenem: kierowca oraz 39-letnia pasażerka i dwoje dzieci w wieku 9 i 10 lat. Kierującemu bmw, 20-letniemu mieszkańcowi powiatu bytowskiego nic się nie stało.

We wszystkich wypadkach kierowcy byli trzeźwi.

(a)

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii