Policjanci z Kościerzyny poszukują sprawcy rozboju. To mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu w jednym z lombardów w Kościerzynie. Napastnik doprowadził do stanu bezbronności sprzedawczynię poprzez uderzenie pięścią, następnie zabrał precjoza o wartości 20 tys. zł. Każdy, kto rozpoznaje sprawcę tego przestępstwa, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Do zdarzenia doszło rok temu, 19 kwietnia 2017 roku około godz. 19. 00 w lombardzie na ul. Młyńskiej w Kościerzynie. Sprawca po wejściu do lombardu poprosił o możliwość obejrzenia złotych łańcuszków. Pracownica lombardu podała precjoza. Mężczyzna nagle uderzył pięścią kobietę, zabrał precjoza o wartości 20 tys. zł i uciekł.

 

Napastnik to mężczyzna w wieku około 20 - 30 lat. W dniu napadu był ubrany był w kurtkę koloru jasnego, spodnie koloru niebieskiego typu jeans. Sprawca miał założone okulary i czapkę typu kaszkiet.

 

Policjanci, którzy pracują nad sprawą podejrzewają, że sprawca to osoba przyjezdna, nie przebywająca na stałe na terenie Kościerzyny. - Współpracujemy również z policjantami w kraju, niemniej jednak zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat - mówi rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

 

Policja prosi o kontakt pod numerem telefonu 58 680-32-22 lub z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu 58 680-32-44. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(pk)

0001
0002
0003
0004
0006
0005

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii