Na nic zdały się wysiłki w ukrywaniu się przed policją. Mężczyzna, który 5 lat temu nie powrócił z przepustki do więzienia, został ujęty w czwartek, 12 lipca.

 

Policjanci uzyskali informację, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Kościerzyna może znajdować się osoba poszukiwana. Policjanci udali się pod wskazany adres i zastali 53-letniego mężczyznę. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach tożsamości mężczyzny, potwierdzono, że jest to osoba, za którą wydano kilka listów gończych.

 

Mężczyzna w 2013 roku wyszedł z więzienia na przepustkę i już tam nie powrócił. Przez pięć lat, mimo poszukiwań udawało mu się ukryć. 53-latka policjanci przewieźli do celi, do kościerskiej komendy. Dziś rano (13 lipca) został przetransportowany do aresztu w Starogardzie Gdańskim. Stamtąd trafi do "rodzimego" zakładu karnego.

 

Mężczyźnie w chwili zniknięcia w 2013 roku zostałoby dwa lata do końca odsiadki. Teraz nie tylko będzie musiał odsiedzieć zasądzoną karę, ale także zapewne otrzyma dodatkową odsiadkę.

(a)

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii