Dziś w nocy (8 sierpnia) około godz. 0.20. policjant wydziału kryminalnego z kościerskiej komendy, który był poza służbą, będąc na spacerze , na ul. Lipowej w Kościerzynie, zauważył kierowcę fiata, który podczas cofania uderzył w bramę wjazdową na posesję i chciał uciec.

 

Funkcjonariusz natychmiast zareagował widząc całą sytuację, podbiegł do kierowcy fiata. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że próbujący mu pomóc na co dzień pracuje jako policjant, zaczął zachowywać się nerwowo. Policjant wyczuł od kierowcy woń alkohol. Funkcjonariusz o całej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego, a ten wysłał na miejsce patrol policyjny. Patrol mundurowych sprawdził stan trzeźwości zatrzymanego 54-latka z Kościerzyny, który kierował fiatem. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu, miał 2 promile. Dodatkowo mężczyzna poruszał się bez wymaganych dokumentów.


Przeboje z alkoholem miał też 24-letni mężczyzna, który w poniedziałek (7 lipca) uległ wypadkowi. Policjanci ustalili, że przed południem na ul. Klasztornej mieszkaniec powiatu kościerskiego stracił panowanie nad kierowanym motorowerem i wywrócił się. Motorowerzystę poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało 2,2 promila w wydychanym powietrzu. Kierującego z urazem nogi prawej przewieziono do szpitala w Kościerzynie.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

06 lutego 2020
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził…

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii