Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, którzy 24 grudnia pobili dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego. W piątek sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

24 grudnia 2018 r. po godz. 22 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zostali powiadomieni o pobiciu dwóch mieszkańców. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą i ustalili przebieg zdarzenia. Poszkodowani poruszali się samochodem osobowym na trasie Puc- Wielki Klincz, gdy w którymś momencie podjechały dwa inne samochody, które uniemożliwiły dalszą jazdę. Z samochodu wyszło kilku mężczyzn, którzy bez słowa zaczęli bić i kopać poszkodowanych. Kryminalni pracujący nad tą sprawą, ustalili i zatrzymali część sprawców.

W środę 9 stycznia zatrzymano trzech sprawców, mieszkańców powiatu kościerskiego. Z rozpoznania operacyjnego policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich. W mieszkaniu u jednego z zatrzymanych kibiców policjanci znaleźli szaliki klubowe. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań. Mężczyźni nie przyznają się do tego czynu, jednak podczas okazań zostali rozpoznani przez poszkodowanych.

W piątek sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii