Mieszkaniec Kościerzyny w środę wieczorem wyszedł przed dom zapalić papierosa. Stojąc w ciemności zainteresował go ruch na posesji sąsiada, gdzie zaparkowane były ciężarówki. 

 

Gdy dłużej się przyglądał, stwierdził, że dwóch mężczyzn w ciemności majstruje coś przy ciężarówkach. Po chwili wsiedli do samochodu marki renault laguna i odjechali. Po 15 minutach srebrny renault znów podjechał w okolice posesji, jeden z mężczyzn wysiadł i majstrował przy ciężarówkach, kierowca został w samochodzie. Sąsiad stwierdził, że ma do czynienia ze złodziejami, po czym zadzwonił do właściciela posesji i na policję. W tym samym momencie ruszył w kierunku samochodu, zaskoczył jego kierowcę, wyrwał ze stacyjki kartę (działa tak jak kluczyki) i złapał kierowcę. Drugi z mężczyzn właśnie spuszczał paliwo z baku ciężarówki i szybką akcją był równie zaskoczony jak kierowca. Próbował odbić kartę i kolegę, ale odważny sąsiad okazał się silniejszy. Zaraz pojawił się właściciel posesji, który - na wszelki wypadek, gdyby akcja potoczyła się inaczej - zatarasował złodziejom wyjazd swoim samochodem.

 

Jak informuje Mateusz Czucha z kościerskiej policji, policjanci zostali zawiadomieni o złapaniu złodziei około godz. 23. Gdy przyjechali na miejsce, ustalili, że złapani sprawcy to mieszkańcy powiatu kościerskiego w wieku 19 i 22 lat. W pojeździe złodziei zabezpieczono narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń zbiorników paliwa oraz bańki z ropą naftową. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, właścicielem posesji jest burmistrz Michał Majewski, a ciężarówki należą do firmy, którą prowadzi jego żona.

(ak)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii