35-letnia mieszkanka Kościerzyny opiekowała się synem będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Posiadała też ponad 50 gramów amfetaminy. Została aresztowana.


W minioną niedzielę po godzinie 8.00 dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie, o tym, że 35-letnia nietrzeźwa i pod wpływem narkotyków kobieta sprawuje opiekę nad swoim 3-letnim synem. Oficer dyżurny natychmiast do mieszkania skierował policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 35-letniej kobiety.W wydychanym powietrzu miała ponad 0,5 promila alkoholu i była pod wpływem narkotyków. W czasie interwencji policjanci znaleźli pod stolikiem kawowym ponad 50 gramów amfetaminy. 35-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Chłopiec został przekazany pod opiekę rodziny.

W poniedziałek kobieta usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Sąd zadecydowała o tym, że 35-latka dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwa grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii