Arachnofobia mogła być pośrednią przyczyną wypadku, do którego doszło w piątek w Nowej Wsi Kościerskiej. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe.
W piątek, 23 czerwca około godz. 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku w Nowej Wsi Kościerskiej.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letnia kierująca volkswagenem, na prostym odcinku drogi, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z samochodem marki Mitsubishi, którym kierował 65-latek. W wyniku zderzenia 25-latka trafiła do szpitala.
Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Oboje byli trzeźwi.
Policjanci ustalili też, że 25-latka w czasie jazdy przestraszyła się pająka, który poruszał się po tapicerce. Prawdopodobnie to właśnie strach przed pajęczakiem był powodem utraty panowania nad kierownicą przez kierującą. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.
(r)