Wczoraj (8 lutego) wieczorem, około godz. 19 na ul. Marii Skłodowskiej doszło do kolizji drogowej.

Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec Kościerzyny, kierujący volkswagenem passatem nie ustąpił pierwszeństwa przed prawidłowo jadącym samochodem marki toyota, prowadzonym przez 40-letniego mieszkańca gminy Kościerzyna, wskutek czego doszło do kolizji.

Podczas sprawdzania dokumentów przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że młody kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów, co znaczy, że jeszcze nie zdążył zrobić prawa jazdy. Wobec takiego czynu czeka go sporo kłopotów. Pierwszym może być decyzja sądu o zakazie prowadzenia pojazdów, co oznaczałoby, że dopiero po upływie zasądzonego czasu młody człowiek może przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Drugim - nie wiadomo czy firma ubezpieczająca będzie chciała pokryć straty z polisy o.c., a są tacy ubezpieczyciele w Polsce, którzy nie wypłacają odszkodowań, gdy sprawcą jest osoba nie posiadająca uprawnień do prowadzenia pojazdów.

18-letni sprawca kolizji został ukarany na miejscu podwójnym mandatem w wysokości 1000 złotych. Prawdopodobnie ma też dodatkowe nieprzyjemności, ponieważ prowadzony przez niego passat nie był jego własnością.

(a)