Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie prowadzą czynności w sprawie kradzieży, do której doszło w maju w jednym z mieszkań w Sopocie.

 

Z ustaleń policjantów wynika, że do mieszkania seniorki zapukała kobieta w wieku ok. 40 lat, średniej budowy ciała, włosy krótkie koloru blond, ubrana w kurtkę, spodnie i z torebką. Kobieta podała się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej i pod pretekstem awarii wody w budynku weszła do mieszkania seniorki pozostawiając uchylone drzwi do lokalu. Następnie razem ze starszą panią poszła do łazienki i tam przebywały kilkanaście minut, podczas których seniorka wykonywała polecenia fałszywej pracownicy spółdzielni - odkręcała i zakręcała kran z wodą sprawdzając czy wszystko jest w porządku.

W tym czasie przez uchylone drzwi do mieszkania najprawdopodobniej weszły dwie kolejne kobiety, które wykorzystując nieuwagę starszej pani przeszukały salon i ukradły złotą biżuterię oraz laptopa. Fałszywa pracownica spółdzielni po tym jak poinformowała, że sporządziła protokół z wizyty w mieszkaniu, wyszła z lokalu.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli nagrania, na których zostały zarejestrowane wizerunki trzech kobiet mogących mieć związek z tym przestępstwem.

 

Wszystkie osoby, które rozpoznają kobiety ze zdjęć lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu są proszone o kontakt z policją. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na numer (58) 52-16-222 (całodobowo) lub (58) 52-16-251 (prowadzący postępowanie), pisząc na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

(r)

comments