Kolejni dwaj mężczyźni, związani z zabójstwem 45-letniej mieszkanki powiatu lęborskiego w piątek zostali zatrzymani przez policję. Martwą kobietę znaleziono pod koniec maja.

 

O zaginięciu mieszkanki powiatu lęborskiego policjanci zostali poinformowani pod koniec maja i od razu rozpoczęli poszukiwania. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa do poszukiwań zaangażowano nie tylko policjantów, ale też funkcjonariuszy innych służb oraz mieszkańców powiatu. Ciało poszukiwanej odnaleziono już dzień po rozpoczęciu akcji poszukiwawczej. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Wszystko wskazywało na zabójstwo, więc przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i zabezpieczono ślady.

 

W dniu zaginięcia kobiety, policjanci zatrzymali jej męża. 44-latka oskarżono o zabójstwo. Został on tymczasowo aresztowany.

 

Najlepsi specjaliści z gdańskiej komendy wojewódzkiej współpracowali z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Słupsku, aby rozwiązać sprawę zabójstwa. Wkrótce wytypowano  kolejnych podejrzanych w tej sprawie.

 

W piątek rano kilkunastu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspieranych przez gdańskich antyterrorystów weszło jednocześnie do pięciu mieszkań. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat podejrzanych o to przestępstwo. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dopalacze, kolejne ślady związane ze zbrodnią, pieniądze, telefony komórkowe i nośniki danych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury Okręgowej w Słupsku, tam prokurator przedstawił im zarzuty zabójstwa, ustalono, że mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu na podstawie wcześniej ustalonego podziału ról. W niedzielę sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  Za tego typu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(r, kc)

comments