Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków, do których  doszło w sobotę w powiecie malborskim.

 

Z piątku na sobotę około godziny 1.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na odcinku drogi pomiędzy Dąbrową a Borętami. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca samochodu marki opel astra na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia mieszkaniec powiatu malborskiego poniósł śmierć na miejscu.

 

Drugie zgłoszenie o wypadku, na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Kamionka, dyżurny otrzymał w sobotę o godzinie 8.30. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci i pozostałe służby ratownicze. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca samochodu marki volkswagen passat podczas wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i zderzył się czołowo z autobusem, którym podróżowało 55 osób. 39-letni kierowca passata pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

(r)

comments