Kościerscy policjanci oprócz zwyczajowych czynności zajmowali się wczoraj (29 listopada) trzema wydarzeniami.

♦ Podczas kontroli drogowej zatrzymali samochód marki peugeot partner, którym kierował 32-latek, mieszkaniec Kościerzyny. Badanie wykazało, że kierujący miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przeprowadzeniu dochodzeniowych czynności i zatrzymaniu prawa jazdy kierowca został zwolniony.

♦ Na trasie Olpuch - Wdzydze Tucholskie, kierujący skodą roomster, 50-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy, ale konieczna okazała się interwencja lekarska. Mężczyznę przewieziono karetką do szpitala.

♦ Do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się mieszkanka powiatu, która na jednym z portali internetowych zakupiła buty sportowe. Pieniądze przelała pod koniec września, ale przesyłki do dzisiaj nie otrzymała. Policja przestrzega, żeby przed zakupem sprawdzić sprzedającego, a najlepiej nie przelewać pieniędzy wcześniej lub, jeśli jest taka możliwość, zastrzec sobie płatność i otwarcie przesyłki przy kurierze. - Są to trochę większe koszty przesyłki, ale mamy pewność, że nie stracimy pieniędzy w przypadku oszustwa - mówi asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

(a)